(d)Račice 2008

 Pátý závod Českého poháru nás po několika změnách nakonec přivítal opět na račickém kanále, kam jsme byli vyzvány dostavit se již v pátek. Důvodem tentokrát nebyla starost o to, zda na závod přijede celá posádka, pokud jí kapitán nechá volný prostor k příjezdu až těsně před startem, ale velkolepá a samozřejmě tragická celovíkendová soutěž!
Neb nám nestačí se potýkat pouze se soupeřkami na vodě, což je už trochu ohraná a jednotvárná písnička, ale rády soupeříme i mezi sebou. Do klasického dragonského programu jsme zařadily ještě bonusový bonbónek v podobě soutěže v šipkách a petangue.

Páteční klání dopadlo na výbornou: terč byl rozstřílen jak za třicetileté války. Vzhledem k tomu, že výsledky se vyhlašovaly až po skončení obou disciplín, vítěz nám zatím zůstával utajen, i když bylo jasné, že o vítězství se utká především tým vedený Jahodou, coby střelkyní ze všech neúžasnější (je jasné, že roky strávené ve Vyškově se někde projevit musí). Napětí však přetrvávalo až do dalšího dne – ach, ta nervozita!

V sobotu ráno jsme se probudily do opravdu krásného, slunečného dne. Na nebi jen pár mráčků, takových, co slibují spíše příjemný odpočinek od pražícího slunce, než kapky deště. O to příjemnější byl příchod k prvnímu závodu toho dne. Tím byla samozřejmě klasicky „dvoustovka“, kterou naše posádka poslední dobou zvládá čím dál lépe. O to více nás po prázdninových výpadcích příjemně zahřála pomyslná stříbrná medaile a druhé místo po finálové jízdě.

Chvíle odpočinku mezi závody Českého poháru jsme tentokrát netrávily jako obvykle volnou zahálkou a vysilujícím bloumáním kolem amatérů, nýbrž dalším zápolením mezi sebou a snahou vylepšit výsledek z předchozího dne. A dokázaly jsme, že s koulemi to opravdu naše posádka umí! Nejdříve potěžkat, získat správný přehled o váze, následně ruku s koulí rozkmytat na správnou frekvenci a šup – soupeř s vyvalenými bulvami kouká, jak je jeho „gule“ odražena do ztracena. Musím říct – zvítězily jsme všechny!

Ani jsme se nestačily otočit za pauzou mezi závody a již tu byl večerní „dvoukiláček“. Na ten se naše posádka obvykle velice těší, neboť nám jde pěkně „od pádla“, leč kdybychom věděly, k jakému masakru právě v té chvíli přistupujeme, asi by nám úsměv zmrzl na rtech. Zdá se, že patnáctisekundový interval nám přestává stačit. Ještě nikdy snad nebylo tolik lodí namačkáno na tak malé vzdálenosti, ještě nikdy nebyly nervy kormidelníků tak napjaté k prasknutí. Ono, když se setkají všechny lodě rozjížďky v jedné otáčce, říkáme tomu MAZEC. A tak můžeme být rády, že jsme nepochroumaly nejen už dost děravou loď (čti „tank plný vody“), ale ani sebe. Třetí místo, které jsme nakonec získaly na této trati je nejhorším za celou sezónu. A jelikož nám vůbec nesluší, tak se na dalším, posledním závodě seriálu, budeme samozřejmě snažit o ukázku zad našim soupeřkám.

Večerní párty, která přišla po vyhlášení výsledků, byla jako vždy velkolepá. Starší a zkušenější si zavzpomínali na svá mladá léta při hudbě Susi Quatro a Smokie, Tragédky jako obvykle sosaly nejen z urny o 106, a nejen ony, ale i zástupkyně jiných posádek měly tentokrát ještě zpestření programu v podobě skotských kiltů.

Po ránu není tradiční ceremonií vyhlášení výsledků, ale všechno je jednou poprvé… Medajle a věcné ceny našly své adresáty a hurá na vodu!

Nedalo se čekat, že po tak vydařeném večírku bude naše posádka v nejlepší formě na, z našeho hlediska, nejnáročnější trať a tak jsme mohly být docela spokojené, když jsme po finálové „pětistovce“, s krví bublající ve spáncích a nějakým tím zbytkovým promile, získaly opět bronz. Celkově nás pobavila hlavně „takticky vydařená“ rozjížďka, ve které, kdoví proč, nechtěl nikdo vyhrát.

Již teď se těšíme na další zápolení, tentokrát v Nymburce, kde se letošní pohárová sezona uzavře.

Dračicím ZDAR!

 

Klára©

 

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?