(d)Račice 2012

Mistrovství ČR v (d)Račicích 2012 je za námi a s potěšením můžu říct, že úspěšně!!!
Po loňském neúspěšném pokuse uspořádat závody do tří dnů, se letošní závody již konaly premiérově ve třech dnech a to 21. – 23. září. Téměř konec září nám však přál, a když pomineme ranní a večerní mrazíky, přes den bylo opravdu výstavní počasí, sluníčko, teploty okolo 18°C, jenom vítr byl studený, avšak to nás, ostřílené draky, nemohlo rozhodit.
Páteční závodní den patřil dlouhým tratím a začínal startem žen na 2000m, kde jsme si dojely pro 3. místo za druhými W.i.l.d of Prague a vítězkami ze Sport Fun Kojetín. Pokračovalo se závodem mužů a následně mixů. Večer proběhl ve znamení párty, jak se na pořádné draky sluší a patří.
Sobotní den byl věnován mixům. Většina naší posádky se odjela domů pořádně vyspat :), tak nás v posádkách mixu s Nymburkem a po roce také s Pardubicemi reprezentovala jen hrstka vyvolených. Po celodenním závodění se Nymburský mix umístil na trati 200m na 1. místě a na 500m na 2. místě. Mix Dračí legie se na 200m umístil na 6. místě a 500m na 15. místě, což je velice dobrý výsledek, když uvážíme to, že jsme si sedli s klukama do lodi přesně po roce, kdy jsme se právě v Račicích tak nešťastně rozešli…. Závěr sportovního programu obstaral závod deblkánoí na 666m s hromadným startem, kde zvítězila mladá nadějná dvojice Kryštof Hájek a Marek Sloup z KVS. Po vyhlášení a slavnostním ceremoniálu těch nejlepších následovalo koncertní představení kapel K2 a Baťa & Kalábůf něžný Beat. Zhruba v deset hodin, kdy dozněl poslední tón jsme se přesunuli do blízké hospůdky, kde se oslavovalo až do časných ranních hodin.
Nedělní ráno zazněl startovní výstřel přesně v deset hodin, kdy se na trať dlouhou 200m vydala první rozjížďka žen. My jsme si vyjely finále hned z první jízdy a ušetřily tak trochu sil, když jsme nemusely do opravných jízd. Ve finále jsme za to vzaly a podařilo se nám vyjet stříbrnou medaili za vítězkami W.i.l.d. of Prague! Stejně tak jsme se umístily i na trati 500m, kde se však na prvním místě umístila posádka ze Sport Fun Kojetín a na holky z W.i.l.d. of Prague zůstalo až 3. místo. Jelikož jsme ve všech závodech předjely druhou posádku z Kojetína - Wings of the dragon, podařilo se nám je předběhnout, respektive přepádlovat v celkovém bodovém sčítání a o dva body jsme získaly celkovou 3. příčku v bodování ČP.
Našim sparingpartnerům z Nymburka se vedlo o poznání lépe a vyjeli si zlato na všech třech disciplínách i v celkovém bodování ČP. Kluci z Pardubic si dojeli na trati 500m pro 3. místo.
Finále na 500 m Open nekompromisně uzavřelo sezonu 2012 v ČP, medaile byly rozdány, tituly uděleny a nyní se budeme pomalu chystat na zimní sezonu plnou dřiny, potu a těžkých činek. Čekají nás už jen dva závody na dlouhé tratě. Takže děkujeme všem našim rodinám, přátelům a kamarádům za projevenou důvěru a velkou trpělivost a snad Vás v nastávající sezoně 2013 nezklameme!
 
©Šárka

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?