(d)Račické zápolení 2011

Nastal čas. Rok s rokem se sešel a po všech letošních závodech Českého poháru přišel, o prvním říjnovém víkendu, na řadu ten nejhlavnější, a to Mistrovství České republiky dračích lodí v dRačicích.

Asi poprvé při psaní článku mám problém s čím začít. Zda výsledky, organizací, či snad tím nejsmutnějším, a to rozpadem Tragédské legie? Nejlepší bude začít zcela od začátku. Přestože astrofyzikové vyprávějí cosi o velkém třesku a mechanice nebeských těles, geologové o stavbě hornin a přírodovědci o evolučním vývoji života, biblická dějeprava tvrdí své. Celý svět stihl přece stvořit Pánbůh za pouhý týden, a to ještě sedmý den odpočíval. Bůh pravilbudiž světlo“ a bylo světlo……….dobrá, tak  ne úplně od začátku  :D,  začneme jinak.

V České republice se dračí lodě objevily poprvé asi před třinácti lety a od té doby mají organizátoři plné ruce práce, aby vyhověli všem požadavkům a přáním závodníků, či jiným zájemcům o tento krásný sport, kterých je od roku víc a víc. A však poslední dobou se asi již zapomíná na toho správného sportovního ducha a na tu radost ze závodění a spíše, než zábava se upřednostňují peníze a tím pádem i firemní posádky, před posádkami Českého poháru, jako tomu bylo právě na MČR.

Obecně je známo již rok dopředu kdy, kde a jaké závody se pojedou. Ani rok 2011 nebyl výjimkou. Avšak letos poprvé, zhruba měsíc před závodem, posádky obdržely e-mail obsahující informace, že se závody prodlužují o jeden den a tedy, že díky tomu, aby se stihly odjet všechny závody firemních posádek, tak si máme vzít dovolenou a přijet si zazávodit již v pátek. Nepochybuji o tom, že kdyby se to vědělo rok předem, tak by nikdo neřekl ani slovo a naopak bychom měli radost, že si závodní atmosféru a spoustu přátel užijeme o den déle, ale v tomto případě tomu bylo právě naopak. Jelikož negativní odezva byla pravděpodobně velká, organizátoři tedy uzpůsobili časový program do dvou dnů, avšak na úkor odpočinku mezi závody.

A tak se naše posádka DB Tragédky rozhodla, že se poprvé v sezoně nezúčastní závodu mixových posádek a pojede pouze za kategorii ženy a to v závodech na 200m, 500m a 2000m. Toto rozhodnutí ovšem padlo pouhé dva dny před závody a naše sparingpartnery z Dračí legie Pardubice, jsme o tom informovaly až v předvečer závodů, a to způsobilo nemalé komplikace. Nejenže se na nás kluci naštvali, že jim to říkáme značně pozdě, ale také jsme byly s naším záměrem, ušetřit si síly na závodění, nepochopeny a nařknuty z nesmyslného oplácení za již, pro nás, dávno zapomenuté nedorozumění z předešlých závodů. Toto vše s velkou pomocí prezidenta české asociace,který si pustil pusu na špacír,i když neoprávněně, se posádka Tragédské legie závodem na 500m MIX s celkovým umístěním na 15. místě z 34 lodí a celkovým časem  2:06:12 rozpadla a ukončila tím tak 4.leté působení.

Touto cestou bychom se klukům z Pardubic chtěly omluvit za způsobené komplikace a říct, že to opravdu nebylo tak, jak si myslí, či jak mohly slyšet od jiných lidí, než od Tragédek.

Tak. A mám to za sebou, trvalo mi týden, než jsem si ke psaní článku sedla, protože jsem pořád přemýšlela co a jak napsat a nakonec to šlo samo. Asi je lepší do psaní dát to, co opravdu cítíte, než to, co by se jiným mohlo, či nemuselo líbit. Za upřímnost se nestydím, a jestli má někdo jiný názor, či to vidí z jiného pohledu, ráda si poslechnu námitky.

Konečně se dostáváme k poslednímu bodu a to jsou výsledky a průběh závodů.

Sobotní zápolení začalo o něco později, než bylo v časovém harmonogramu, a to proto, že se nad Račickým kanálem snášela taková mlha, že snad vodník Česílko nespal od časného rána, aby ji vykouzlil, tak hustou, že nešlo vidět na metr před sebe. Avšak paprsky sluníčka nás zachránily a začalo se závodit. V prvním závodě na 200m women  jsme v rozjížďce zvítězily a postoupily rovnu do finále, kde jsme dojely na čtvrtém místě pouhé 0,33s za třetím Brnem a 0,94s za vítěznými Wild of Prague. Odpoledne jsme si zajely již zmiňovaný mix na 500m a na večer na nás čekal pro nás velmi důležitý závod na 2000m. Ze začátku jsme vyjely, jak to říci, no zlehka a opatrně a do varu se dostávaly postupně, hlavně díky skvělému povzbuzování naší kormidelnice Klárky. To nás pravděpodobně stálo vítězství, jelikož jsme s časem 10:19:84 min zaostaly pouhé 2,22s za druhým i FUN Kojetín a 3,84s za vítězkami Wild of Prague. Celkem jsme tedy na MČR získaly krásnou bronzovou příčku a ponaučení do příštích závodů, že každý centimetr rozhoduje o vítězi. Poslední závod na 500m women se jel až v neděli, kde jsme vybojovaly čtvrté místo s časem  2:16:77 min opět velmi těsně 1,35s za třetí posádkou Brna a 4,03s za výtěznými FUN Kojetín. A tímto závodem se pro nás uzavřela sezona 2011 Českého poháru.

A na závěr, jako každoročně na nás čekalo příjemné večerní překvapení v podobě skvělých kapel. Nejdříve to byla kapela Baťa a Kalábův něžný beat, která nás příjemně naladila a po ní následovala Laura a její tygři, díky jejímž dechům nám v žilách vřela krev J.

Do budoucna si budeme přát více závodů, krásné počasí, klidnou vodu, hodně sil a bezva partu. S vodáckým Ahoj do další sezony!!

 

®Topol

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?