2. kolo ČP v BRNĚ 2013

Víkend byl velice náročný, ale v první zkoušce sil jsme obstály a z brněnské přehrady si přivezly dvě stříbra a jeden bronz!
Přípravy začaly již v Praze, kdy jsme se dozvěděly, že tři týdny předem je pozdě volat na ubytování a bylo nám nabídnuto pouze deset míst ke spaní na posteli v teple a zbytek, že se ubytuje ve stanech. Jelikož prvotní předpovědi byly celkem příznivé, tak se ubytovací kapacita v chatkách plnila velmi pozvolna. Avšak mnohé z nás později litovaly malé kapacity v chatkách, protože na víkend se nám ochladilo na nepříjemných 15°C přes den a 3° v noci, tedy kdo neměl teplý spacák, nebo velkou dávku alkoholu v krvi moc se nevyspal…
Páteční příjezd a ubytování nemohu komentovat, jelikož jsem využila nabídky jednu studenou noc oželit a vyspat se v klidu a teple rodinného krbu, tudíž mé zážitky začínají až sobotním příjezdem na loděnici. Cestování šalinou po Brně až na Prígl bylo celkem bez komplikací, jen jsme musela neplánovaně vyměnit mašiny, jelikož ta jedna jela jinam, než slibovala, ale více strastiplnější byla cesta kolem Príglu až k holkám na chatku, jelikož krosna, kterou mi vždy vozí auto, vážila asi 80kg a málem jsem nedošla, ale naštěstí semnou šla Štěpánka, jedna z čerstvějších posil v naší tragické posádce, která se o mne krásně postarala a podpírala mě, když už to vypadalo všelijak.
Když jsme konečně, šťastně dorazily, převlékly jsme se a shromáždily u přehrady, dostaly jsme jasné pokyny od kapitánky, jak máme jet a jak zásadně ne a šly na to. První závod byla již klasicky nejkratší trať 200m. Jely se dvě jízdy a součtem časů se určovalo pořadí. V obou jízdách a také celkově jsme si vypádlovaly druhé místo, dvě vteřiny za vítězkami WILD of Prague. Třetí skončily Sport FUN Kojetín. Po té následovalo celé závodní dopoledne s posádkami MIX, kde se část Tragédek snažila s dragonama z Nymburka, část s HAKA dragons a pár s RK Jablonec o co nejlepší umístění. 2000m dlouhé tratě přišly na řadu před pátou hodinou, kdy všichni byli již značně unaveni a promrzlí. Tento závod byl pro nás opravdová zkouška, opravdu jsme se moc snažily, loď se sice rozjížděla  pozvolna, ale po obrátce nám krásně odjížděla, podařilo se nám dojet všechny lodě před sebou, ale bohužel to na to první místo nestačilo a opět jsme zůstaly druhé za vítěznými WILD of Prague o necelé dvě vteřiny. Třetí byly Sport FUN Kojetín, které za námi dojely s 20 vteřinovým zpožděním. Vyčerpané, na jednu stranu nešťastné, na druhou zase šťastné, každopádně z posledních sil jsme si posedaly do lodí MIXŮ a vyrazily vstříc bolesti a utrpení do posledního v pořadí cca 8. závodu v ten den.
Večer byl vysvobozením. Teplá sprcha a pořádná dávka jídla udělá své, a když se k tomu přidá skvělá sorta lidí, hudba a nějaký ten alkohol o zábavu není nouze. To nám potom ani nevadilo spaní ve stanu :)
Nedělní ráno bylo plamínkem naděje, když nás probudily sluneční paprsky, ale i když přes den občas svítilo, bohužel do toho foukal opravdu velmi nepříjemný a studený vítr, který byl snad ještě horší, než sobotní déšť. Čekaly na nás pouze závody na 500m, takže jsme začaly hned zostra, finálem žen, kde jsme si z poledních sil dopádlovaly pro třetí místo, opět za vítěznými WILD of Prague, které svým mohutným závěrem předjely od startu vedoucí posádku Sport FUN Kojetín, která se tedy nakonec musela spokojit s místem druhým.
Výsledky závodů naleznete ZDE
Pořadí ČP ZDE
Celkově bych závody v Brně ohodnotila kladně. Výsledné umístění bylo dobré, počasí horší, zábava skvělá. Na řadě jsou závody v naší oblíbené Třeboni, které se jedou o víkendu 8-9.6.2013, tak snad se nám tam bude dařit lépe, než loni.
©Topol

 

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?