Cesta kolem Světa 2009

 Závody v Třeboni… Co se dá na to říct? Zmlsané z Budapešti se Tragédky dostavily v plné parádě k rybníku Svět, aby si odbyly další závod Českého poháru… A hned zezačátku byly notně překvapeny.

Příjemně překvapeny policií, která na hráz rybníka, kde se neustále placatili lidi (nejen Tragédky! Ať to není zas jenom na nás…), píchla dvacítku s odůvodněním „zvýšený pohyb chodců“. Příjemně překvapeny tím, že všechny rozjížďky startovaly včas. Příjemně překvapeny teplotou rybníka Svět, který nakumuloval teplo za celý předchozí týden tropických pařáků, a teď ho v nastalé průtrži mračen a zimě zase pěkně vracel.

Jenomže tím příjemná překvapení končila. Prvním z těch méně příjemných až nepříjemných bylo již zmíněné počasí. Ještě v pátek bylo třicet stupňů ve stínu a slunce nemilosrdně pražilo. V sobotu od rána lilo a stupňů bylo patnáct… Což nebylo tak úplně ono. Aspoň se nespálíme, utěšovaly se Tragédky. A taky nedostaneme úpal a úžeh a nebude nám blbě! dodávaly rychle, zatímco upíjely horký čaj a choulily se pod slunečník, který jim mohl poskytnout alespoň nějakou ochranu před deštěm, když se pořadatelé neobtěžovali se stany pro závodníky.

Druhé a třetí nepříjemné překvapení se týkalo pětistovky. Zaprvé, byly zrušeny rozjížďky, a to jak v kategorii ženských, tak v mixech. Tragédky byly vysloveně zklamané, že už zas pojedou jenom jednu jízdu. (Zejména ty, co se těšily na dvě až tři jízdy pětistovky mixu – trať, kterou mají holky pochopitelně mnohem raději než chlapi – byly velice zklamané.) Zadruhé, když Tragédky nastoupily do finále pětistovky, shledaly, že dračí lodě nemají dračí hlavy! Hanba, okradli nás, mumlaly si některé, než dojely na start. Aspoň, že loď má ocas… Který byl ale k ničemu, neboť na startu chyběli takoví ti sympatičtí mladíci a slečny, kteří by lodě za ocas chytili!

Sobotní pařba v pivovaru snad trochu smazala nepříjemné pocity zrady. A, upřímně řečeno, Bohemia Regent není až tak odporné pivo! Ve skutečnosti je docela dobré. :o)

Nedělní dvoukilák nasadil ovšem celé akci korunu. Nutno poznamenat, že korunu spíš šaškovskou než nějak královsky majestátní.

Tragédky nasedly do lodě, která tentokrát neměla ani dračí hlavu, ani dračí ocas. Co je to za dračí loď? vyptávaly se některé, zatímco jiné poukazovaly na to, že když nemá loď ocas, aspoň ho nikdo nemůže urazit nebo se za něj zaklínit. No dobrá, hudrovaly ty první.

Před startem ženského dvoukiláku se pak odehrála největší taškařice celých závodů. Lodě si pěkně najely a začaly se rovnat. Načež startér, že se bude startovat. Lodě nejsou srovnané, protestovalo několik posádek vehementně, přičemž kdekdo poukazoval na kdekoho, že je moc vepředu. Tak se tam nějak srovnejte, když chcete, odvětil muž se startovací pistolí znuděně, a kdyby Tragédky už neseděly, asi by padly na zadek. Po aspoň formálním srovnání – které musely posádky zvládnout samy, více-méně bez pomoci trucujícího startéra – tedy začaly jednotlivé lodě vyjíždět.

Tak těžký dvoukilák Tragédky ještě nejely. Rybník Svět je sice velký plochou, ale nikoli objemem. Jinými slovy, jeho hloubka není nic moc… A Tragédky to pocítily na vlastní kůži, když na té mělčině cpaly svou loď ze všech sil dopředu.

Nakonec dojely až do cíle. V dešti, ve vlnách a větru, tedy v počasí, jaké je doprovází tuto sezónu neustále, se cítily jako ostřílení námořníci. :o)

A nemůžou chybět výsleky:
200m 2.místo, 500m 2.místo, 2000m 2.místo

Na viděnou v Ostrožské Nové Vsi!

 

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?