d(Račice) 2009

 

Prostě Tragédky. Jinak se to zdůvodnit asi nedá.

Sraz byl vyhlášen v sobotu v osm ráno někde u věže. Specifikace sice ne moc přesná prostorově, přesto dostatečná (věž je výrazná dominanta) a časově naprosto jasná – tedy, alespoň podle některých scestných názorů. Ano, vy, kteří tušíte, co bude následovat, vědoucně se uchechtněte a vychutnejte si ten pocit.

V půl deváté se náš počet zvýšil na zhruba deset. Poplašná zpráva, která mezitím dorazila, nás poučila, že jedna z Tragédek visí na dálnici s autem na odpis, zatímco jiná jela pro ty, co se dopravovaly na závodiště s ní. Tím odstartoval jedině chaos. Část Tragédek někde na půl cestě, část ještě doma; další sháněly pádla (měla je v autě nedobrovolná záchranářka, ale možná je někdo vyzvedl, jenomže nikdo nevěděl, kdo to byl a kde je a co s těmi pádly udělal nebo neudělal…), případně ostatní nebo záchody nebo cokoli dalšího; ty, co neměly na práci nic z toho, prostě jenom nadávaly na poměry, rozhořčovaly se, smály se a všeobecně se nechávaly strhnout vzniklou situací. A činily tak v pohybu, protože trenér nakázal „holky hejbejte se, za chvíli jedete“.

Nakonec se nás tedy sešlo – pravděpodobně s pomocí nečisté magie a tajných rituálů, jinak si to nelze vysvětlit – před prvním startem rovných dvacet. Že to bylo devět pravých a jedenáct levých, to je zcela jiná věc. (Nechtějte vědět, kdo byl ten chudák, co byl přesazen zleva doprava. Nechtějte ani vědět, jak skončil. Některé věci jsou pro publikaci na těchto stránkách prostě příliš strašlivé.)

Po první rozjížďce dvoustovky – a taky vůbec první rozjížďce sezony, aspoň pro Tragédky, což si v tom presu málokdo uvědomil – následovala další letošní premiéra: mix. Mix s věrnými kumpány z Pardubic, mix s muži v černém (a s koněm a dračí hlavou na vestě). Mix, jenž měl napřed problém najít svou loď (měnili jsme ji na první pokus asi třikrát), pak měl problém najít svou rozjížďku (ano ano, jeli jsme v první, měli jsme jet v druhé), a nakonec měl problém najít i kormidelníka (ten nastupoval až na místě, kde postával už ze zdržení notně nervózní startér). Prostě Tragická legie jako vyšitá – kam přijdou Tragédky, tam sto let tráva neroste. :o)

Nakonec jsme se ale srovnaly. Jako vždycky. Nakonec jsme dokázaly dotáhnout do relativně zdárného konce jak svůj závod na 200 m, tak finále mixu (i s tím, že jedna z Tragédek se někde zapomněla a musela ji narychlo střídat jiná, naštvaná, že bude mít mokré gatě), přičemž relativně zdárným koncem se v tomto kontextu rozumí hlavně to, že jsme dokončily všechny závody a nebyly jsme z nějakého důvodu poslední.

Odpolední pětistovky už nebyly tak zábavné, hlavně proto, že celý program nabral kvůli firemním závodům značný skluz, a tak se pětikilo jelo jen na jednu rozjížďku. Tragédky byly naštvané, protože se rády ničí na co nejvíce tratích a chtějí ze závodu odjíždět jaksepatří unavené, nicméně nezmohly nic. Takže se aspoň snažily nenechat si zkazit náladu.

Neděle patřila nejdelší trati, dvoukilometrové. Ta už nebyla vůbec zábavná, anžto byla velmi, velmi spořádaná. Lodě se prostě seřadily k platu, startér jim řekl své tři dva jedna teď a ony za nadšeného povzbuzování vyjely na trasu, kterou bez větších problémů absolvovaly, načež zajely ke břehu, kde se spořádaně vystřídaly posádky. Prostě nuda.
Pak, protože dvoukilák se jede na jednu jedinou rozjížďku, aspoň mezi námi děvčaty, už nezbývalo nic jiného, než se během čekání na start mixu kochat, jak se dřou chlapi. A že jim to při tom slušelo! :o)Péťa©

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?