Jak jsem líbala draka

 Zdravíme všechny naše fanoušky, máme za sebou první úspěšné letní konání TDT 2015 a zde krátké postřehy z pera naší velké fanynky Simči Kofronové:

Letošní 8. Ročník Tragicky Dlouhých Tratí se konal v letním měsíci srpen. Ne v říjnu kdy jsme kolikrát klepali kosu. Bylo hezký počasí a bylo teplo skoro až horko . Osvěžení bylo v podobě sednutí do lodí a odjet závod. Posádky přijeli osvěžený. Letos bylo 5 lodí, 1 zelená s ozdobami na bočních stranách a 1 žlutá taky s ozdobami na bocích pak byly 2 z Nymburka tj: Boženka a Markýz a 1 nová dračí loď, která se jmenuje Hydra. Loď Hydra měla svůj sváteční den. Celá akce a ročník začal v 9:00 hod. V 9:30 hodin je slavnost a to je křest dračí lodi jménem Hydra. Během křestu tak přišel i pan starosta Chuchle, který asi jako první křtil loď a pronesl řeč: Přeji hodně ujetých kilometrů a hodně vítězství a pokřtil Hydru. Proběhl i přípitek. Holky si připily a já přišla v tu chvíli kdy připíjely. Někdo z Tragédek mi dává skleničku se šampaňským já se ještě stihnu zeptat jestli mohu draka políbit. Bylo mi skoro sborově řečeno: Musíš. Jdu zepředu k hlavě ale tak aby mě drak „viděl“. Cejtím v zádech pár set očí všech zúčastněných . Trochu se ostýchám, stydím se. A ještě pár lidí i fotí. Nakonec se osmělím a popřeju dračí lodi hodně štěstí „zdraví“ a ať vydrží hodně dlouho a že ji mám ráda. Přiťukla jsem skleničkou k přední části dračí hlavy a sehnula jsem se k dračí hlavě a políbila jsem a pohladila a láskyplně se podívala a usmála jsem se na draka u kterýho jsem energicky cejtila, že se směje. Bylo to vidět. Viděla jsem to jenom já. Jsem s dračíma loděma propojena. Pak asi v 10:00 hod začaly závody. Nejprve 4500km se třema obrátkama. Jeli bez hlav a ocasů z důvodu aby se zbytečně neničily. Pak bylo 500metrů a ještě opět asi stejnej počet kilometrů. Nevím. Letos poprvý bylo nabídnuto, že se můžeme svýzt v dračí lodi. Bylo to během přestávky. Využila jsem toho a bylo i pár dětí s rodičema. Byla to příjemná jízda. Já si to užila parádně. Nevím čas kdy závody skončily pak asi po 15 minutách bylo vyhlašování a pak byla dragon párty. Která se vyvedla parádně. Slavily se dvoje narozeniny . Šárky a mě. Tragický Dlouhé Tratě se vydařily parádně. Bylo to v sobotu 22.8.2015.

Napsala Dračice Síma-ta co ráda objímá dračí hlavy. :)

PS:Dračí loď jménem Hydra se účastnila závodů. Byl to její den.

Simča Kofronová

 

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Hani
30. srpna 2015 | 30. 08. 2015 - 11:24:53

Díky za článek! Projížděli jsme kolem právě toho 22. 8. a s překvapením pozorovali ty zvláštní lodě... Musím se přiznát, že osobně jsem o dračích lodích nevěděla nic. Naštěstí jsem narazila na Váš text

 
Jana
30. srpna 2015 | 30. 08. 2015 - 15:58:52

Simčo,
moc pěkné povídání o dračích lodích. Sdílím Tvé propojení s nimi. Na fotce Ti to moc sluší. Zdravím a přeji úspěch na závodech !

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?