Jak to vidí kapitánka

o sezóně 2008

Sezóna českého poháru 2008 dospěla do finále. Naší posádce se podařilo zhodnotit náročnou zimní přípravu a ve stále se zvyšující konkurenci vybojovat druhou pozici za zatím stále jedinou posádkou, která kdy pozvedla nad hlavy pohár pro vítězky ČP v kategorii Premiér Women – W.I.L.D. of Prague. Jednotlivé závody však ukázaly, že nejenže se do špičky tlačí nové posádky, ale také že se čelo „pelotonu“ vyrovnává. To ukazuje také skutečnost, že jednotlivé závody ČP dokázaly na rozdíl od předchozí sezóny opanovat tři různé ženské posádky. V letošní sezóně jsme nebojovaly o pohár mezi mixy, neboť naše loňská partnerská posádka z Nymburka se soustředila na závody na mezinárodní scéně. Koncem léta jsme však přeci jen usedly do lodě s pardubickými legionáři a dosažené výsledky přináší optimismus pro snažení v ročníku příštím.
Z organizačního hlediska je vidět, že pořadatelé jsou zkušenější a zkušenější. Přípravě závodů věnují opravdu hodně a skoro bychom řekly, že se předhánějí, kdo vymyslí lepší prostředí. Stručně řečeno, nezavítaly jsme letos na závod, kam bychom se s radostí příště nevrátily. I aplikace rodících se pravidel se oproti předchozím ročníkům zlepšila, stále se sice máme kam posouvat, ale činíme tak v rámci možností našeho zatím ještě „nového“ a malého sportu. Ze závodnického hlediska maličko kazí celkový dojem délka přestávek určených pro závody amatérských posádek. Dlouhé a vyčerpávající čekání značně ztěžuje předvedení stoprocentního výkonu, nicméně nejlepší posádka je nejlepší proto, že zvládá to, co ostatní ne. Chápeme, že pořadatelství je i finančně náročné, bylo by ale vhodné se pro příští sezóny zamyslet nad určitými omezeními. Ať už ve formě maximální délky přestávky mezi jednotlivými závodními bloky, nebo časovým omezením možnosti (plánovaného) startu závodu (např. žádný start po 19 hodině). Doufáme, že by to přispělo k dalšímu pozvednutí úrovně našich sportovních výkonů.
Z pohledu jednotlivých disciplín jsme jednoznačně nejvíce výkonnostně pokročily na dlouhých tratích. V rámci ČP jsme tak ukázaly na dvoukilometrové trati, kde se nás soupeřky musí obávat nejvíce. Naopak nejslabší tratí zůstává dvoustovka, na níž musíme, chceme-li Český pohár příští rok vyhrát, zapracovat nejvíce. Na druhou stranu pozitivní vývoj našich výkonů na této trati je příslibem i motivací do zimní přípravy. Určitý vývoj jsme zaznamenaly i na trati 500m, která je ovšem parádní tratí i našich největších soupeřek. V nedělních bojích bylo tak možné sledovat nejvyrovnanější boje, které jsou příslibem velkých soubojů i do budoucna. 

© Hákovka 

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?