MČR 2013 na dlouhé trati

 O víkendu 27. Dubna jsme se konečně dočkaly prvních letošních závodů a to MČR na dlouhé tratě 2013, které se konaly v Nymburce. Počasí nám přálo celý den, a i když se střídala zatažená obloha se sluníčkem, tak nám naštěstí nepršelo.

Rozkaz zněl jasně, v  krásném prostředí Nymburské loděnice jsme se měly shromáždit nejpozději v jedenáct odpoledne, a tak se i stalo. Po převlečení a rozcvičení jsme si nalezly do lodě a ještě, než jsme vyjely, tak jsme zjistily, že nám do lodě teče, takže naše nastupování opět nezklamalo a bylo tragické, protože jsme si přesedaly do druhé, pro nás lépe vypadající a oku lahodící modré lodi. Toto rozhodnutí bylo, jak se posléze ukázalo, opravdu jen estetickým prvkem, protože po pár tempech jsme měly v lodi tolik vody, že bylo úplně jedno, jestli by nám do ní teklo, nebo ne. Trať dlouhá přes 5km byla netradičně rozdělena na úseky se sedmi obrátkami. Závod tím byl jistě velice atraktivní pro diváky, avšak o to víc síly ubírající pro závodníky. Byla to však nová a zajímavá zkušenost.
Takřka hned od začátku bylo jasné, které tři lodě dojedou na medailových pozicích. Po druhé obrátce bylo jasné, že první dvě místa si mezi s sebou rozdělíme my a holky z W.I.L.D of Prague. Ovšem až téměř do konce nebylo jasné, kdo na které příčce se umístí. Jendu chvíli vedly naše rivalky, jednu chvíli zase my, ale musíme uznat, že naše soupeřky měly více sil na poslední kilometry a nakonec nám ujely o více než 50 vteřin. Třetí dojely holky ze SPORT fun Kojetín, které za námi byly přes minutu.
Odpoledne se po kategorii OPEN a FUN posádkách jely MIXY, kde se po delší odmlce (cca 4 roky) představila posádka TRABURKu ( tedy spojení Tragédek a Nyburáků), která si po menších komplikacích na trati s přehledem dojela pro první zlato v sezoně, a pevně doufáme, že nebude poslední :).
Teď je před námi celý Český pohár na klasické tratě, který letos startuje na brněnské přehradě, poslední květnový víkend.
 
©Topol

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?