ME Francie 2017

17 mistrovství Evropy klubových posádek nebylo v podání DB tragédek vůbec TRAGICKÉ!!!

V termínu 27.7.- 30.7.2017 se ve francouzském Divonne les Bains konalo již 17. mistrovství Evropy klubových posádek. Vzhledem k malému počtu aktivních tragédek (plození dětí nám jde jedna báseň), jsme se rozhodly závodů účastnit na námi „oblíbené“ desítce. V ČP se nám na desítkové lodi prozatím nedaří, proto jsme do Francie neodjížděli s velkými očekáváními.

Závodní program jsme odstartovali mixovým 2kilákem kde jsme jako Traburg měli naopak po výkonech v ČP zlaté medailové ambice. Nakonec z toho bylo „až“ třetí místo za vítěznou německou posádkou Neckerdrachen Heilbronn
a druhými Předměřicemi. Bylo potřeba se ze zklamání oklepat a namotivovat se do dalších bojů protože odpoledne nás čekal 2kilák v čistě dámské sestavě ještě jednou. Troufám si tvrdit, že tempo jaké jsme na začátku našeho závodu nasadily bylo vítězné a naše první 500ka naprosto parádní, ale jak síly postupně ubývaly přibývaly bohužel vteřinky k našemu celkovému času který nám nakonec stačil na 4. místo.

Nálada v týmu začínala být poněkud pochmurná, ale naše kormidelnice Klára nám včas připomněla, že Tragédky už nejsou týmem vytrvalkyň ale sprinterek a naše silnější disciplíny nás teprve čekají.

Do sobotních bojů na trati 200 m jsme proto nastoupily plné odhodlání si pro placku dojet a povedlo se! Ve finálové jízdě byly nad naše síly pouze dámy z Neckerdrachen Heilbronn. Povedlo se nám dokonce porazit i dračice z RK dragons Jablonec které letos suverénně válcují na desítce ČP. Všechny holky si sáhly na téhle finálové 200ce až na úplné dno a bojovaly do posledních metrů s místy až šílenýmy výrazy v obličejích.

Na nedělní 500ku jsme nastoupily s pocitem, že když se chce tak to jde a my jsme ještě jednu placku chtěly. Nedělní závody komplikoval silný vítr, takže jsme si chtěly vyjet pokud možno dráhu co nejblíže u břehu, což se nám bohužel nepřesvědčivým výkonem v semifinále nepodařilo. Jenže tragédky svou kůži nedají lacino a tak jsme znovu zmobilizovaly všechny síly a s vědomím, že už je to poslední závod jsme na lodi nechaly úplně všechno. Zbytky všech našich sil nakonec stačily na krásné 3. místo za neporaženými Neckerdrachen Heilbronn a druhými RK dragons Jablonec.

Suma sumárum, přivezly jsme si 2x bronz a 1x stříbro!

Na 10kové lodi máme ještě co pilovat, tak snad jednou Němkám ukážeme záda….

© Inča

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
 
Milan
11. září 2017 | 11. 09. 2017 - 10:07:12

HOLKY DĚLÁTE TO DOBŘE. Jste bojovnice k pohledání. Věřím,že v Segedu ty Gertrudy dáte.

MS 2018 Szeged

18. 07. 2018 - Momentálně se vám nemůžeme věnovat, jelikož si užíváme v plné síle MS 2018 v...

čtěte více »

Žlutky za námi - čeká nás příprava na MS

27. 05. 2018 - Výsledky závodu 21. Pražského festivalu dračích lodí. Děkujeme za podporu všem...

čtěte více »

Tragédky ve Žlutých lázních

09. 05. 2018 -   21. Pražský festival dračích lodí Přijďte nás podpořit tento víkend do Žlutých...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?