ME Hamburg 2013

 A je to za námi. Jeden z toužebně očekávaných vrcholů letošní sezóny patří již nenávratně minulosti a nám se na památku houpe na krku cenný kov v podobě stříbrné medaile.

Trestná výprava začala ve středu 21.8. ve 23 hodin „naloděním tragédské posádky“ doplněné o Velké holky v Praze u botelu Racek. Noční jízda byla poklidná pojatá velmi vyhlídkovým způsobem po českých a německých benzinových pumpách. Nicméně ráno v 8 hod. jsme byly již na místě. Po krátkém hledání ideální pozice pro naše stanové miniměstečko, šla většina ještě lehce dospat resty z cesty a pak již následovala obhlídka závodiště i zázemí loděnice. Vše bylo, s německou precizností, vzorně připravené a my se celé natěšené připravovaly na blížící se trénink. Lehce jsme potrénovaly, sladily posazení v posádce a každá posvém zbytek dne relaxovala, regenerovala a připravovala se na první závodní den.
Pátek, den D, začal poklidně, až poeticky za zpěvu ptáků a zvuku bubnů. Nervozita začala lehce stoupat a my věděly, že se pomalu blíží naše chvíle. Nečekalo nás nic jiného, než naše královská trať na 2 km. Jak již je naším dobrým zvykem, i přes několikáté opakování, jak bude vypadat start, nám pár temp trvalo, než jsme se všechny porovnaly, nicméně kolem startovní bóje jsme projely srovnané jak vojáci při nástupu, hnány kormidelnicí Klárou zezadu, bubenicí Viky zepředu a touhou po umístění na stupních vítězů (a taky trochu strachem ze zuřící kapitánky Ály). Všechny dračice makaly jako jeden muž (vlastně žena). Veškerá snaha, dřina posledních několika měsíců a jedno dračí srdce, které moc chtělo, znamenalo, že jsme dojely na neskutečném krásném druhém místě. Radost byla obrovská a mnoho z nás se neubránilo ani té slzičce štěstí.
Sobota začala příjemnou atmosférou lehce provoněnou vzrušením z následujícího závodu. Přestože nás čekala naše nejslabší trať na 200m, většina z nás v koutku mysli doufala, že by se nám mohlo podařit zopakovat výkon z předchozího dne. Rozjížďku nám znepříjemňoval poměrně výrazný boční vítr a i přes veškerou snahu se nám ji nepodařilo vyhrát a tím si zajistit přímý postup do finále. Nikdo tím ale nebyl zklamán a ještě stále plny víry jsme se šly připravit na semifinále. To však nedopadlo vůbec podle našich představ a my se bohužel neprobojovaly do velkého finále, které jely pouze 4 lodě. Malé finále jsme sice s přehledem vyhrály, byla to však slabá záplata a ve tvářích Tragédek bylo vidět zklamání.
Poslední závodní den jsme si chtěly vychutnat. Trať 500m je pro hodně z nás nejoblíbenější. Rozjížďka vypadala podobně jako předchozí den, co do počasí, tak bohužel i do výsledku. Podle očekávání jsme nepostoupily přímo do finále a čekalo nás semifinále. Po jeho dojetí jsme hodně dlouhou dobu nevěděly, zda postupujeme my nebo dračice z Kojetína. Bohužel to dopadlo v náš neprospěch a ten pomyslný jazýček vah se oproti ONV přiklonil na stranu našich soupeřek. Rozdíl několika mála setin v mnohých z nás uvolnil emoce, které se pod návalem slz draly ven. I přes to jsme do malého finále všechny vložily veškerý zbytek sil a o více jak polovinu lodi ujely ostatním posádkám. Po dojetí jsme na vodě zanechaly pochmurné tváře a prvotní zklamání z toho, že jsme sbírku medailí již nerozšířily. Vystřídaly je usměvavé tváře a radost Tragédek z historicky nejlepšího umístění v dějinách fungování klubu…
 výsledky zde
 
© Lenka

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?