Nymburk 2008

 6. a závěrečný závod ČP 2008 v Nymburce proběhl v sobotu 20.9.2008 na Labi. Pozdně zářijový termín finále ČP dračích lodí dával tušit možným komplikacím počasí. A oproti předpovědi se opravdu citelně ochladilo. Nížinný Nymburk však poskytl dostatečnou ochranu a ukázal i kde v Čechách svítí slunce.

Nymburskou anabázi zahájily některé z nás po nymbursku – u Kocoura. Každý sportovec totiž ví, že forma se musí ladit. Křídla vyladil i nový ělen „Pěkné“ domácnosti – drak „Dragan“. Ubytoval nás tragicky vyladěný pokojíček… Že pojme až toliko osob, v to by nikdo z nás ani nedoufal. Ráno pak jakoby byli všichni překvapeni, kde se to ocitli, když není zrovna 30°C, že ani po poradě nepátrali. S menším zpožděním však bylo vše rychle napraveno, takže závodění mohlo začít. Spojení chladnějšího počasí a situace, kdy o výsledcích ČP bylo již prakticky rozhodnuto, zapříčinilo nadprùměrné obležení místního stánku s pochutinami pevného i kapalného skupenství. Leckterá posádka pak měla problém své členy do lodí včas sehnat, jiní zas své dragony na lavičkách udržet.

Závodilo se jen na tratích 200m a 2000m, neděle tentokrát zùstala volná. Podzimně-zlepšující se tendence naší formy nám zajistila jasné druhé místo na 200m a další dùvod k večerní oslavě. Naše účast v mixu tentokrát skončila ve břehu, holt nová, samozvaná kormidelnice musí ještě načerpat více praktických poznatkù o vlnách… Osud finále B ovšem potkal více favoritù, takže i na konečné 6. místo bylo potřeba pořádně máknout. Vše jsme si ale vynahradily ve dvoukiláku, kdy mix bral bronz a svou parádní disciplínu, 2000m Premiér Women, jsme opanovaly před Wings of the Dragon, které jako jediné s námi pokořily desetiminutovou hranici, a W.I.L.D. of Prague.

Pak už jen vytoužená sprcha, steak a vyhlášení vítězù. Na šampíčka jsme se snad těšily víc než na medajle. To byl totiž začátek závìrečné párty, po které se s řadou závodníkù neuvidíme až do prvních jarních zápolení. Kapela vytvořila příjemné prostředí pro neřízenou a nezřízenou pijatiku. Jinými slovy také: „Lyžařská sezóna začala.“

sepsala Hákovka
 

 

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?