ONV 2007

 

Krátce po posádkovém ME se české posádky sešly ke svému republikovému klání v Ostrožské Nové Vsi. Po úspěchu v Petrohradě věřily DB Tragédky v dobré umístění i tady, trénovaly a věřily si ovšem i další posádky.

V sobotnì ranní dvoustovce, která se letos jela obrácenì než loni, si účast ve finále vybojovali všichni favorité. Již z rozjíždìk bylo patrné, že je startovní pole vyrovnanější než kdy předtím a konečné výsledky to jen potvrdily. Na výsledkové listině se pak, a to během celého víkendu, objevovaly věci dosud nevídané. V kategorii žen na 200m podruhé letos DB Tragédky nedosáhly na medailové umístění a po dvojím zaváhání (čti „zachrápání“) na startu se musely spokojit s první „bramborou“ v řadě. Naopak první umístění na bedně v historii si připsaly domácí Ostrožské dračice, které nestačily jen na Moravian Lady Dragons a úspěšné obhájkyně titulu W.I.L.D. of Prague. Mezi muži obhájce prvenství Dragonteam Nymburk přepustil mistrovský titul Moravian Dragons, za nimi pak skončili poprvé se letos účastnící Slovak Dragons a až bramboračka zbyla na velkého favorita Pražský Výběr. Podle výsledkù ČP se přidal ještě nestartující mix Moravian Dragons. Ten předvedl svou sílu již při pražské stometrové exhibici, zde se však musel sklonit před rychlostí Pražského W.I.L.D. výběru. Dosud neporažený Traburk bral po nevydařené jízdě až čtvrté místo, když si bronz připsali domácí ONV Devils.

Kdo v podvečerním klání na desetkrát delší trati očekával líté boje a odvety, ten se nemýlil. Na trati netradičně se čtyřmi obrátkami se velký souboj očekával hlavně v kategorii mužù. Mezi ženami obhájily titul Pražačky W.I.L.D. před druhými DB Tragédkami a třetími ženami z Přerova. Na poněkud nervózním startu mužù vydělali klidnější hladinu přerovští námořníci – v nových dresech z Aurory – k druhému titulu jim to však nestačilo. Přesvědčivě zvítězil favorit z Nymburka, bronz brali „vybraní Pražáci“. Slavnostní předání pohárù a mistrovských medailí doprovodila večer na ostrožském fotbalovém hřišti doprovodila kapela Free Fall a diskotéka radia Rock Max. Řada závodníkù se ze svých úspěchù i neúspěchù radovala až do brzkých ranních hodin.

Večerní zábava byla v mnoha tvářích čitelná ještě v ranní frontě na kávu, v závodním zápolení však nebyla znát. Zkrácený klíč rozjížděk napomohl svižnému ubíhání programu a krátce po druhé hodinì bylo vše jasné. Mezi ženami se za suverénními W.I.L.D. umístily historicky poprvé na druhém místě domácí dračice, které jen těsně porazily Moravian Ladies. DB Tragédky vezou svou třetí bramboru. Muži zopakovali výsledek z dvoustovky, zvítězili Moravian Dragons před Dragonteamem Nymburk a, za neúčasti Slovákù, Pražským výběrem. Další novinka na výsledkové tabuli se objevila po závodu mixù a několikeré změně výsledkù. O vítězství Pražského W.I.L.D. výběru a Moravian Dragons nebylo pochyb, šalamounské rozhodnutí pak přiřklo na třetí místo společně Traburk a ONV Devils. Mistrovské tituly a medaile jsou pro rok 2007 rozdány a nezbývá než se ve finále utkat o celkové vavříny českopohárové.

© hakovka

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?