Pražská pláž 2007

 ...brrr, samej písek!!! ... a více

První pražská pláž přivítala o víkendu 16. – 17. června 2007 Pražský festival dračích lodí, jenž byl zároveň českým i evropským pohárem. Poněkud nevhodně uspořádaný program byl náročný jak pro samotné závodníky, tak i pro organizátory. Ti, kteří chtěli odjet celý program ČP museli své síly rozvrhnout téměř do dvanácti hodin! Oproti jiným ČP se zde nesoutěžilo na 500m trati, přesto se sobotní program protáhl až do pozdních večerních hodin. Příčinou byla také výzva supermixu Pražského výběru na 100m o 20.000,- Kč!

Dopoledne patřilo závodu mixù na 200m. I když mezi dvěma našimi jízdami byla prodleva témìř dvou hodin, dokázali jsme se zkoncentrovat a udržet naši neporazitelnost. Až za Traburkem skončil mix ONV Devils a Kojetína. Další prùběh patřil závodu firem a dvoustovka kategorie open a ženy přišla na řadu až po čtvrté hodině odpolední. A jak nám naordinovala Klára, tak jsme udělaly: „Rozjížďka – finále!“ Tentokrát jsme se s technikou popasovaly o něco lépe než v Brně a s čelem závodu jsme držely krok. Na druhé místo z Račic se nám sice navázat nepodařilo, ale alespoň víme, že jsme v tréninku vyrazily tím správným směrem. Jako zatím pravidelně zvítězily W.I.L.D. of Prague, které těsně za sebou nechaly Moravian Lady Dragons a nás. Trať byla po debaklu z Brna tentokrát bez chybičky, zato startér se vyznamenával. Co slovo to perla. Jediný startovní povel nezněl stejně.


Supermix (10 mužù a 10 žen) spočíval ve dvou rozjížďkách o účast ve finále, kde na své soupeře již čekal vyzívající Pražský výběr. K němu se připojil Traburk, Moravian dragons, ONV Devils a tým Ukrajiny. A šlo opravdu o hodně. Zazněl startovní výstřel a pět týmù se začalo v pádlování předhánět jak o život. 100m – nejkratší možný sprint. A na nich všem vypálili rybník dragoni z Přerova.

Program celého dne byl opravdu náročný, není divu, končil až těsně před setměním (ještě, že máme léto). Proto není divu, že na avizované vyhlášení a party již mnoho z nás ani nedorazilo. Snad nás ti zbylí dùstojně zastoupili. [Tady nám asi poreferuje Jahoda] Ono, zmastit se před ranním dvoukilákem se dalo i na vlastní loděnici, což nìkteří z nás přijali s povděkem jako rozumnou alternativu (nešlo samozřejmì o nic jiného, než o pohodlí, když je postýlka jen o patro výš).

Neděle patřila dvoukiláku. Pořadatelé asi zaspali, no co, draci lítají i přes plot. Trať opravdového dvoukiláku byla "vybójkována" dvěma mosty (železničním a Palackým). Jako start pak posloužila včerejší cílová linie. Naše rozjížďka byla kopií včerejšího finále. Jen některé kapitánky zřejmě na poradě neposlouchaly, že se má stát v řadě podle startovního pořadí a bez pohybu. Nejenže si první startující posádka klíďo přijela někam do našeho středu a že její start opravdu nebyl z jedné linie s námi, ale naše nejbližsí rivalky si bez okolkù najely do naší startovní dráhy, čímž nás vytlačily přímo před překážku. Startér tomu všemu spokojenì přihlížel.

První z posádek před námi si Klára podala v první otáčce, druhou v druhé, čímž se nám otevřelo volné pole pùsobnosti. Využít se nám ho však dokonale nepodařilo, když jsme prohrály s vítězkami z Přerova o 3s. W.I.L.D. of Prague si vychutnaly první letošní porážku, druhé místo však před námi uhájily. Mezi muži se na pódiu zopakovala den stará situace z dvoustovky. Nymburk těsně o 2s prohrál s Pražským výběrem, na Přerováky zbyl bronz. Na závěr bychom rády vyjádřily zklamání nad přístupem "rozhodčích", kteří, ač (dost nevybíravě) přijali náš protest, se k němu nebyli schopní vyjádřit. Rozhodnutí sice nemohlo, ani nemělo změnit závěrečné výsledky, nicméně potvrdit regulérnost startu a tím se vyjádřit i ke kompetentnosti startéra není věc "jednoduchá". A video? Ne, ne, to už tu bylo v Brně...


© hakovka

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?