Račice soustředění 2009

 Ve dnech 17. – 19. dubna se Tragédky letos odebraly do své oblíbené dovolenkové destinace: do Račic (těch u Roudnice nad Labem, co je ten kanoisticko-veslařský kanál, aby nedošlo k nějaké mýlce). Odebraly se tam z jediného důvodu: chtělo se jim udělat si takové menší předsezónní soustředění. Měly pocit, že takhle to dál nejde a že je potřeba konečně do toho praštit a natrénovat si pěkně pořádně všechno to, co přes zimu mohly případně zapomenout.

Jak to v jejich podání dopadlo, to je jiná otázka.

V pátek večer, po hromadném odjezdu za průtrže mračen – a díky všeobecným zácpám v Praze o něco později, než bylo naplánováno – se proto všechny Tragédky sjely na místo činu, ubytovaly se v pěkných prostorných chatičkách, se sebezapřením (neboť byla pěkná zima (ale aspoň už nepršelo)) se převlékly do sportovního a vyrazily na vodu, aby si užily několik prvních pětistovek sezóny.

Že se po první z nich všechny cítily jako největší nemehla na světě, snad netřeba dodávat. Ke cti jim ale slouží zejména fakt, že už druhá pětistovka byla výrazně lepší než ta první, a než se trénink nachýlil ke konci (a slunce za idylickou a industriálně-romantickou papírnu ve Štětí), byl tragédí nešikovnost ta tam… Tedy aspoň v rámci možností.

Hned druhý den ráno, po první dvoustovce, se pochopitelně nově nabyté křehké sebevědomí rozplynulo… Aby se vzápětí po třetím opakování té samé tratě opatrně postupně obnovovalo. Takhle vlastně fungovalo celé soustředění: Tragédky nasedly do lodě, při prvním pokusu o trať kratší než osm kilometrů zjistily, že přes zimu všechno zapomněly a že s takovouhle v životě nevyhrají jediný závod, načež po druhém, třetím či dalším pokusu shledaly, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří, a že to možná přece jen půjde… A na konci tréninku, když odcházely celé rozbolavělé z lodi, najednou už věděly, že by to naopak nemuselo být až tak strašné – obzvlášť po esteticko-morální podpoře od trenéra („vypadá to dobře, holky“).

Trenér ovšem, sadista jeden, naordinoval Tragédkám trojfázový trénink, načež trval na dodržování plánu. V praxi to znamenalo jeden trénink na vodě ráno, jeden v poledne a jeden k večeru. Dokonce zašel tak daleko, že s argumentem „přijely jste sakra pádlovat“ zakázal některým aktivnějším ranní běhání… Sám si ovšem dopřál, a existují na to svědci!

Kromě nácviku pádlování se Tragédky věnovaly i jiným aktivitám. Tyto aktivity obnášely například vyhýbání se veslařům, kteří se pletli všude (kormidelnice si pěkně nacvičila manévry na omezeném prostoru), ježdění na vyhlídkové kanoi (týkalo se těch, které se nevešly do lodi, neboť počet pádlujících Tragédek na soustředění byl 24 osob, o čtyři víc, než se vleze do tréninkového plavidla), grilování masa (sobotní večer), spaní a pojídání koláčů, které jednotlivé Tragédky upekly (nebo ty zaměstnanější zakoupily v renomovaných cukrářstvích).

Suma sumárum, soustředění se docela povedlo. Jídla bylo dost, a tak nikdo netrpěl hladem. Tréninku bylo dost, a tak nikdo neodešel neuspokojen. Jedinou vadu na kráse soustředění (asi aby vůbec nějaká byla, že ano) tak obstarala už zmiňovaná industriálně-romantická papírna ve Štětí: na nedělní tréninky, zejména ten první, obstarala parádní industriálně-neromantický smrad v hydroxidu se rozkládající celulózy.
 

© Péťa

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?