Špindl 2007

 28. – 29.září 2007

Při svátečním poledni nás ve Špindlu nepřivítalo zrovna přívětivé počasí. Srotili jsme se v připraveném stanu a čekaly na náš první start. Přijely jsme sem obhájit celkové druhé místo v ČP a nic nás nesmělo vyvést z koncentrace. Ani to, že členky stabilní posádky se mezi námi daly spočítat na prstech. Ale stále jsme vedly o bod a nehodlaly jsme hodit flintu do žita – tedy do Labské přehrady. Program tohoto neplánovaného dílu Českého poháru (byl rozhodnutím plných členů dodatečně zařazen za zrušený podnik v Blavě) byl neobvyklý. Původně byla nahlášena pouze sobotní dvoustovka s dvoukilákem, pořadatel si však přidal ještě pětistovku, netradičně na sváteční pátek. Lilo jako z konve, ale tragédí závodění se v dešti nekoná. Jako již několikrát tuto sezónu, jen co jsme měly nastoupit na loď, déšť zázračně ustal. A spustil se znovu teprve až když jsme za sebou zabouchly dveře odjíždějících aut. A na vodě jsme se měly předvést jen dvakrát v ženách a ještě dvakrát pro ty, které zasedají v mixu. V rozjížďce jsme se nadějně rozjely a i ve finále se nám nejelo špatně, jenže opouhou jednu setinu jsme nakonec podlehly našemu největšímu soupeři z Přerova a celkové skóre se vyrovnalo. O vítězství WILDek se v této sezóně už ani psát nemusí. V mixu nás porazil Pražský W.I.L.D. výběr, o celkové vítězství jsme však mohli přijít jen, kdybychom se v sobotu vykoupali.

Společná večeře ukázala, kdo vydal nejvíce energie a zároveň, koho následující den povezeme (doslova) o něco těžšího. Ona se Janicca zdála hubená a lehká, když za buben poprvé zasedla, ale poté, co v ní skončila velká část Gutího zázračného salátu a mísa (od toho salátu) výtečné Wilí bramboračky, jsme začaly mít o skluz naší lodi vážné pochybnosti. Snad to stihla shodit v rámci sázek na dostizích.

Sobotní ráno vypadalo ve Špindlu spíš jakoby se schylovalo k ČP ve sjezdu na divoké vodě pod přehradou a ne ČP dračích lodí na její, chtělo by se říci, klidné hladině. A to nejen podle stavu vody v řece pod přehradou, ale i podle povětrnostních podmínek. Počasí nám ne a ne nabídnout vlídnou tvář, sice ještě nesněžilo, ale nikdo nepochyboval, že k tomu není daleko. Není se pánu hor co divit, že se nás možná bál, viděl totiž draka poprvé. A nepředvedli jsme se mu zrovna v nejlepším světle. Zmíním-li po ranních přesunech všeho druhu čistě sportovní stránku věci, pak zaslouženě jediný sobotní závod kategorie žen vyhrály W.I.L.D. of Prague a druhou pozici v cíli a tím i celkově v Českém poháru uhájily Moravian Ladies Dragons. DB Tragédky prohrály svou šanci až v těsném závěru a v celkovém pořadí si tak s Přerovskými vyměnily barvu kovu. Závod na 2000m žen byl pro nedostatečný počet přihlášených zrušen (nepřihlásil se k němu nikdo) a ani jiných dalších závodů jsme se neúčastnily, čímž s výjimkou TDT končí naše závodní sezóna.

©hakovka

.

13. 08. 2018 - MČR 2018 Račice Přijďte nás podpořit do Račic 7. - 9. 9. 2018 na Mistrovství České...

čtěte více »

MS 2018 Szeged

18. 07. 2018 - Momentálně se vám nemůžeme věnovat, jelikož si užíváme v plné síle MS 2018 v...

čtěte více »

Žlutky za námi - čeká nás příprava na MS

27. 05. 2018 - Výsledky závodu 21. Pražského festivalu dračích lodí. Děkujeme za podporu všem...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?