TDT 2009

Malá Chuchle, 17. října 2009

Přes nepříznivou předpověď a chladné počasí předchozího týdne se pádlování chtiví draci slétli do Malé Chuchle, aby změřili své síly na trati dlouhé 4500m. Ti méně zkušení, o to však více nadšení, pak okusili délku trati 450m. Svatý Petr povytáhl rtuť v teploměrech na týdenní maxima. Ti, kdo i tak cítili chlad po těle, jej pak zaháněli svařákem a hlavně svými sportovními výkony.
Dlouhou trať si posádky, mezi kterými nechyběly dva ryze ženské týmy, ozkoušely hned dvakrát. Dramatický závěr velkého finále pak jasně opanovali PSV Uckermark v čase 20:46,38. Až v závěru pro sebe těsně získali vavříny za druhé místo ESV Dresden před pořádajícími ženami DBT z Malé Chuchle.
V závodě amatérských posádek se po dvou rozjížďkách krystalizovali adepti na hlavní cenu – sud Gambrinusu, kteří se utkali v pětičlenném finále. V něm měli nejvíce sil Převážně neškodný, kteří druhé Dračí moči nadělili sekundu a půl. Poslední místo „na bedně“ pak pro sebe vybojovali přátelé a známí z Bosch – RWE.

Nezávodilo se však jen na vodě, ale i na břehu. Titul nejtragičtější posádky si odnesl tým MZV, a to především za svou urputnou snahu sehnat všech svých 20 členů dohromady.

Dračí sezónu v České republice pak ukončila pravá dračí patry omaštěná čuníkem, dárkem pořádajícího oddílu všem, kdo dlouhý a náročný rok u vody vydrželi až sem. Závěrem ještě nutno podotknout, že nejlepší posádky se k zimnímu spánku ještě neukládají. Poslední bubny se rozezní 31. října ve švýcarském Bernu v závodě na 9km s hromadným startem cca 45 dračích posádek.


©hakovka

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?