TDT 2009

Malá Chuchle, 17. října 2009

Přes nepříznivou předpověď a chladné počasí předchozího týdne se pádlování chtiví draci slétli do Malé Chuchle, aby změřili své síly na trati dlouhé 4500m. Ti méně zkušení, o to však více nadšení, pak okusili délku trati 450m. Svatý Petr povytáhl rtuť v teploměrech na týdenní maxima. Ti, kdo i tak cítili chlad po těle, jej pak zaháněli svařákem a hlavně svými sportovními výkony.
Dlouhou trať si posádky, mezi kterými nechyběly dva ryze ženské týmy, ozkoušely hned dvakrát. Dramatický závěr velkého finále pak jasně opanovali PSV Uckermark v čase 20:46,38. Až v závěru pro sebe těsně získali vavříny za druhé místo ESV Dresden před pořádajícími ženami DBT z Malé Chuchle.
V závodě amatérských posádek se po dvou rozjížďkách krystalizovali adepti na hlavní cenu – sud Gambrinusu, kteří se utkali v pětičlenném finále. V něm měli nejvíce sil Převážně neškodný, kteří druhé Dračí moči nadělili sekundu a půl. Poslední místo „na bedně“ pak pro sebe vybojovali přátelé a známí z Bosch – RWE.

Nezávodilo se však jen na vodě, ale i na břehu. Titul nejtragičtější posádky si odnesl tým MZV, a to především za svou urputnou snahu sehnat všech svých 20 členů dohromady.

Dračí sezónu v České republice pak ukončila pravá dračí patry omaštěná čuníkem, dárkem pořádajícího oddílu všem, kdo dlouhý a náročný rok u vody vydrželi až sem. Závěrem ještě nutno podotknout, že nejlepší posádky se k zimnímu spánku ještě neukládají. Poslední bubny se rozezní 31. října ve švýcarském Bernu v závodě na 9km s hromadným startem cca 45 dračích posádek.


©hakovka

Tragédky ve Žlutých lázních

09. 05. 2018 -   21. Pražský festival dračích lodí Přijďte nás podpořit tento víkend do Žlutých...

čtěte více »

Příprava vrcholí - sezóna se blíží

24. 01. 2018 -   Trénujeme... co nám zima dovolí. Každý po svém -         ...

čtěte více »

Valná hromada 2017

13. 11. 2017 -   Pozvánka na valnou hromadu DBT z.s., která se koná úterý 5.12.2017 v 19:30 v...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?