TDT 2010

Již čtvrtý ročník závodů na 2 x 4500 metrů pro posádky Open a Women, který pořádá klub DB Tragédky v loděnici USK v Malé Chuchli, odstartuje v sobotu 16. 10. 2010 v 10:00.
Zveme všechny příznivce dlouhých tratí, aby přišli změřit síly v jednom z posledních dračích klání sezóny, které proslulo náročností nejen díky délce trati, ale i díky vypočítavosti počasí a intenzitě následného večírku. DB Tragédky se po celou dobu závodu budou starat o Váš komfort zejména o přísun teplých nápojů, zajištění vyhřívacích těles a k dispozici bude i vyhřátý bar, kde si budete moci pořídit několik vrstev rumových svetrů. Slibujeme, že zima vám rozhodně nebude!
Pro firemní posádky a nadšence, kteří si chtějí vyzkoušet závod na dračích lodích či náhodné kolemjdoucí je připravena trať na 450 m. Její vítěz bude odměněn sudem piva a dalšími cenami!

 „Objednaly jsme pro Vás slunečné počasí!“ byl jeden z reklamních triků chuchelských Tragédek, který se nakonec podařilo zrealizovat. I když hnidopich by řekl, že jen na 89%. I v roce 2010 dámský klub dračích lodí – DBT – uspořádal dnes již tradiční Tragicky dlouhé tratě. Tento závod byl určen sportovním i FUN posádkám. Na trati dlouhé 4.500m mezi sebou soutěžily ostřílené posádky z domova i ze zahraničí, a na 450 metrech pak mezi sebou změřili síly amatéři.

Přestože předpověď počasí věštila v posledním týdnu kromě sněhu a mrazu jen to nejhorší, všechny posádky, které přislíbily účast, na závodiště v Malé Chuchli dorazily a poznaly „spolehlivost“ českých rosniček. Ranní program obstaraly tři rozjížďky na 4,5 km, ze kterých vzešla nejsilnější sedmička pro odpolední finále. V Čechách neobvyklý způsob závodu, tzv. head-to-head, dodal klání nejen zajímavý náboj, ale poskytl i napínavou podívanou pro diváky.

Z kvalifikačních rozjížděk FUN posádek na 450m sice do finále, postoupili nakonec všichni, nicméně kvalifikovat se do nejvýhodnější dráhy se nakonec ukázalo jako klíčové. Ve velmi těsném dojezdu pro sebe hlavní trofej a sud piva navrch získali Dragons of Danube z Maďarska. V těsném závěsu byli následováni Sexy bonbónky a týmem MZV.

Předkrmem před celkovým vyvrcholením bylo finále B na 4.500m. V něm o svém vítězství v kategorii žen rozhodly DB Tragédky před Velkými holkami. Finále A bylo od počátku lítým bojem, soubojem taktiky a zkušeností kormidelníků. Tyto atributy se ukázaly jako klíčové a zamíchaly s celkovým pořadím. Pole se začalo trhat až za první obrátkou a za tou třetí už bylo jasné, že zvítězí nováček soutěže – Dračia legia Trenčín těsně následovaná domácím chuchelským klubem Haka Dragons. Až na třetím místě se ve výsledkové listině našli loňští vítězové němečtí Uckermark Dragons. Nejlepším mixem byli Dragonclub Brno a za zmínku stojí i celkově čtvrté místo čistě veteránské posádky KVS Oldies.

Nejen těm náladu zpravilo tradičně servírované grilované prasátko zalité kvalitní plzničkou či dalšími teplogenerujícími nápoji. Tragédí zubařka Dáša pozitivně kvitovala zubní hygienu většiny závodníků, kteří po pozdní vepřové večeři čistili chrup ústní vodou značky Božkov – Zelená. Hrdly jí proteklo více, než dokázal svatý Petr seslat vody závodníkům na hlavu.

Zhodnotíme-li tento ročník, lze pouze konstatovat, že se vydařil. Těší nás vzrůstající kvalita i kvantita posádek. Letošní rekordní účast ozdobily posádky z Čech, Slovenska, Maďarska a Německa. Radost činí především účast šesti pražských posádek v hlavním závodě, z toho tři domácí z Malé Chuchle. Neztratily se ani amatéři, kteří předvedli bojovné výkony a v deštivém finále prokázali, že rozhodně nejsou z cukru.

Děkujeme všem posádkám, návštěvníkům i dobrovlníkům za účast na letošních závodech a věříme, že i v příštím roce se sejdeme minimálně ve stejně hojném počtu. Pátý ročník Vás 15. října 2011 očekává!

©hakovka a Zuzka

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?