TDT 2012

Rády vás přivítáme na 6. ročníku Tragicky dlouhých tratí (Prague Long Distance Challenge) - výjimečného sportovního klání dračích lodí na 2x 4500 m, který odstartuje v sobotu 13. října 2012 v loděnici USK v Malé Chuchli a který pořádá ženský klub dračích lodí DBTragédky.

V minulém roce se závodu zúčastnilo 35 posádek z 5 evropských zemí. Speciálním hostem byl Karel Dragon Boat Team, který přijel až z Turecka :) a vybojoval vítěznou trofej v závodu na 450 m v kategorii FUN. Ve sprintu na 450 m v kategorii sportovních posádek dominoval ukrajinský tým Zakhidniy viter. Obě posádky, které k nám přijeli z těchto vzdálených končin, si nakonec odvezly odměnu. Účast posádky Dragon team Nymburk byla výzvou pro ostatní týmy, nicméně mistři světa nenechali nikoho zapochybovat o tom, co znamená být první na světě, a zvítězily v kategorii Premier Open v nejrychlejším čase v historii závodu 19:09,4. Druhé místo vybojovali draci z Maďarska Römi Sárkányhajó Club a třetí skončily Haka Dragons (stříbrní v roce 2010).

V ženské kategorii na dlouhé trati kralovaly Maďarky z klubu Römi Sárkányhajó a druhé místo získaly Rába Ladies. Bronz si odnesly Velký holky, výborná veteránská posádka, které tímto gratulujeme a zároveň děkujeme, že svou každoroční účastí závod podporuje :)

Medailové pozice v kategorii Premier Mix se rozdělily do třech částí Evropy. Zlato putovalo do Německa za Team ESV Dresden, stříbro získal tým Ptáček Kojetín z Moravy a třetí místo obsadili Dragons of Danube z Maďarska, kteří ujeli vítězi předchozího ročníku Dračia légia Trenčín o téměř 23 sekund.

Tento rok vypisujeme závod v kategoriích OPEN, WOMEN a MIX (s minimálním počtem 8 žen v lodi) pro posádky z celé Evropy i ze světa na 2x4500 m s hromadným startem max. 9 lodí v rozjížďce.

Těšíme se, že se s vámi setkáme na samém konci sezóny dračích lodí 2012 v napínavém klání, které nemá v Evropě obdoby :)

Přihlašte se včas, neboť počet posádek je omezen na absolutní maximum 36 týmů.

Tragédky ve Žlutých lázních

09. 05. 2018 -   21. Pražský festival dračích lodí Přijďte nás podpořit tento víkend do Žlutých...

čtěte více »

Příprava vrcholí - sezóna se blíží

24. 01. 2018 -   Trénujeme... co nám zima dovolí. Každý po svém -         ...

čtěte více »

Valná hromada 2017

13. 11. 2017 -   Pozvánka na valnou hromadu DBT z.s., která se koná úterý 5.12.2017 v 19:30 v...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?