TDT 2012

Rády vás přivítáme na 6. ročníku Tragicky dlouhých tratí (Prague Long Distance Challenge) - výjimečného sportovního klání dračích lodí na 2x 4500 m, který odstartuje v sobotu 13. října 2012 v loděnici USK v Malé Chuchli a který pořádá ženský klub dračích lodí DBTragédky.

V minulém roce se závodu zúčastnilo 35 posádek z 5 evropských zemí. Speciálním hostem byl Karel Dragon Boat Team, který přijel až z Turecka :) a vybojoval vítěznou trofej v závodu na 450 m v kategorii FUN. Ve sprintu na 450 m v kategorii sportovních posádek dominoval ukrajinský tým Zakhidniy viter. Obě posádky, které k nám přijeli z těchto vzdálených končin, si nakonec odvezly odměnu. Účast posádky Dragon team Nymburk byla výzvou pro ostatní týmy, nicméně mistři světa nenechali nikoho zapochybovat o tom, co znamená být první na světě, a zvítězily v kategorii Premier Open v nejrychlejším čase v historii závodu 19:09,4. Druhé místo vybojovali draci z Maďarska Römi Sárkányhajó Club a třetí skončily Haka Dragons (stříbrní v roce 2010).

V ženské kategorii na dlouhé trati kralovaly Maďarky z klubu Römi Sárkányhajó a druhé místo získaly Rába Ladies. Bronz si odnesly Velký holky, výborná veteránská posádka, které tímto gratulujeme a zároveň děkujeme, že svou každoroční účastí závod podporuje :)

Medailové pozice v kategorii Premier Mix se rozdělily do třech částí Evropy. Zlato putovalo do Německa za Team ESV Dresden, stříbro získal tým Ptáček Kojetín z Moravy a třetí místo obsadili Dragons of Danube z Maďarska, kteří ujeli vítězi předchozího ročníku Dračia légia Trenčín o téměř 23 sekund.

Tento rok vypisujeme závod v kategoriích OPEN, WOMEN a MIX (s minimálním počtem 8 žen v lodi) pro posádky z celé Evropy i ze světa na 2x4500 m s hromadným startem max. 9 lodí v rozjížďce.

Těšíme se, že se s vámi setkáme na samém konci sezóny dračích lodí 2012 v napínavém klání, které nemá v Evropě obdoby :)

Přihlašte se včas, neboť počet posádek je omezen na absolutní maximum 36 týmů.

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?