Tragický vznik

Historie naší ženské posádky sahá k podzimu 2005, kdy jsme se daly dohromady. A proč právě Tragédky? Tak dlouho jsme se nemohly shodnout na názvu, až někdo prohlásil, že už je to tragické. A u toho už zůstalo. Ve skutečnosti touto verzí příběhu maskujeme tu druhou, podle  níž nebylo nalézání do lodě v našich začátcích právě "jednoduché".

Naše první závodní sezóna – rok 2006 – znamenala pokroky jak v sedmimílových botách. Náš počet se příjemně rozrůstal a tréninkové úsilí vyústilo ve stříbrné medajle z mistrovství republiky i celkové druhé místo v Českém poháru. Na závěr sezóny jsme se přestěhovaly z našeho útočiště na Cindě do Malé Chuchle, kde tyrkysový drak přebývá dosud.

Zpočátku roku 2007 jsme si založily sdružení – DBT o.s. – a plny očekávání jsme hleděly vstříc novým závodním kláním. Naše výsledky v sezóně však značně ovlivnilo jarní nečekané oslabení posádky. I přes tuto novou situaci jsme se semkly a ve snaze zařadit se po bok nejlepších posádek nás nic nezastavilo. Zlepšujícími se výkony jsme vybojovaly brozovou medajli na dvousetmetrové trati na ME klubových posádek v ruském Petrohradě. V naší parádní disciplíně 2000m jsme skončily jen o vlas na nepopulární čtvrté příčce. V celkovém součtu domácího poháru jsme zaostaly o jediný bod za Přerovem a braly bronz. Na dvoukilometrové trati se pak pyšníme titulem vicemistryň republiky.

V říjnu jsme poprvé samy uspořádaly vlastní závod – Tragicky dlouhé tratě. A jak název napovídá, soutěží se na ne úplně tradiční distanci 4 500m. Posádky, které si na tuto vzdálenost netroufají, se mohou realizovat ve vloženém závodě na 450m. Více se dočtete ve složce TDT v hlavním menu.

V roce 2008 jsme k tradičním závodním destinacím přidaly jednu novinku - ArmadaCup v Bernu - závod s hromadným startem na 9km. Nesdělitelné zážitky podtrhlo 3. místo v kategorii žen. V tomto roce bylo také několik z nás nominováno do reprezentace za český dračí tým na mistrovství Evropy národů, které se konalo v italské Sabaudii. Děvčata se vrátila se bronzovým oceněním z 500m trati.

V sezóně 2009 jsme se představily v nových dresech a hned v druhém závodě v brněnské Jedovnici jsme získaly dvě cenná vítězství na 500 a 2000 metrů. Natěšeny stoupající formou jsme se vydaly na Mistrovství Evropy do Budapešti, kde však trochu za očekáváním bylo naším nejlepším umístěním 5. místo. Z letního Mistrovství světa národů pak přivezly naše veteránky bronz. Největší radostí v sezóně tak zůstaly naše oblíbené dlouhé tratě a 2. místo ze závodu v Bernu.

Od této doby je naše posádka celkem stabilní a každoročně se zúčastní alespoň několik z nás mezinárodních závodů za Českou republiku. Společně jsme se vydaly v roce 2013 na klubové Mistrovství Evropy do Německého Hamburku, odkud jsme si přivezly titul vícemistryň evropy. V letošním roce jsme se zúčastnily Mistrovství Světa v Italské Ravenně, kde jsme obhájily 2. místo z Evropy, když nás v závodě na 2km předjela Německá posádka a čtyři posádky z Kanady. Celkově 6, 8 a 10. místo je pro nás na světové premiéře velký úspěch a zároveň i hnací motor dopředu.

Jsi žena mezi 18 a 60 lety? Sportovně založená? A chceš právě tohle zkusit? Přijď k nám!!!

Tréninky: ÚT + ČT 18:00, Loděnice USK, Strakonická 48, Praha 5 (mapa)

Komentáře

Přidat komentář

Červeně orámované položky jsou povinné
 
 
Dosud nebyly přidány žádné komentáře

Valná hromada 2018

29. 10. 2018 - Zveme všechny členy DBT, z.s. na valnou hromadu, která se bude konat dne  20. 11. 2018 od...

čtěte více »

TDT 2018

22. 09. 2018 - TDT18 úspěšně za námi! Všem děkujeme za účast! Bylo to skvělé! Small Boat OPEN...

čtěte více »

MČR Račice 2018

10. 09. 2018 - Víkend v Račicích je za námi a troufám si říct, že úspěšně. Závody začaly už...

čtěte více »

Vyhledávání
vyhledat?