fbpx

17. 9. 2022 jsme po dvouleté odmlce opět uspořádaly tradiční závody na dračích lodích, tentokráte pod novým názvem Tragické dračí tratě.
Do nového konceptu závodů jsme mimo tradiční dlouhé tratě na 5 a 2,5 km pro sportovní posádky zahrnuly i závody pro širokou veřejnost o délce 150 m. Na této trati si po vytrvaleckém závodu mohly smlsnout jako na dezertu také sportovní posádky.

I přesto, že nám počasí moc nepřálo a místo očekávaného babího léta nás čekalo Aprílové počasí se na startu objevilo 6 amatérských posádek v kategorii FUN, které zápolily na trati 150 m a 6 posádek v kategorii Premier které zápolily na trati 2 500 m. Většina „sporťáků“ si pak ještě „střihla“ sprint na 150 m.
Všechny posádky podaly takřka nadlidské výkony a statečně bojovaly s deštěm, větrem a velkým průtokem na Vltavě.

V kategorii FUN Mix zvítězila Nymburská posádka MÁME TO NA SALÁMU. Těsně v patách jim pak byla posádka DBTP. Neuvěřitelný souboj byl pak o třetí místo, o kterém rozhodlo pouhých 9 setin ve prospěch týmu JÉPÉČKA a neoblíbenou bramborou medaili tak získali KAČKY DRACI.
V kategorii FUN Women zvítězila posádka DYCKY DRAČICE, která směle konkurovala i Mixovým teamům.
V kategorii Premier Mix si to pak na dlouhé trati rozdaly týmy KRUŠNODRACI, KOZA DRAGONS a PŘEVÁŽNĚ NEŠKODNÍ. Vytrvalecké zápolení nejlépe zvládl tým KOZA DRAGONS avšak KRUŠNODRACI jim porážku na sprinterské trati vrátili.

Třešničkou na dortu celého dne však bylo zápolení odvážných žen v kategorii Premier Women na dlouhé trati. Na start se navzdory dešti, větru a průtoku postavily tři ženské týmy. Jako pořadatelský tým DB TRAGÉDKY, stálice všech závodů VELKÉ HOLKY, kterých si nesmírně vážíme a k naší radosti a velkému obdivu i posádka z kategorie FUN – DYCKY DRAČICE! Holky opravdu díky, byly jste skvělé!
V kategorii Premier Women zúročily své zkušenosti VELKÉ HOLKY a odvezly si z Malé Chuchle vítězství.

Pro nás jako organizátorky jste však byli největší výhra VY VŠICHNI. To, že jste dorazili i v nepříznivém počasí, a i přes promodralé rty bylo vidět spousta úsměvů.
Díky za to, že jsme si to společně s Vámi mohly zase po dvou letech užít.

Za DB Tragédky
Inča

FOTKY A VIDEO JSOU/BUDOU NA NAŠÍ FB STRÁNCE
SLEDUJTE NÁS